Sklep dla ceramików
Glina, szkliwa, piece, koła
ul. Kleczewska 52 Warszawa
www.ceramiq.pl/

Zamów szkliwa ceramiczne
Terracolor, Welte - szybka dostawa
Internetowy sklep dla ceramików
www.ceramiq.pl/Szkliwa

Piec do wypału ceramiki
poj. 15 - 150 l, holenderski "Keramikos"
sterowany elektronicznie ceny od 2599 zł
www.ceramiq.pl/Piece

Koło garncarskie Venco
Elektryczne, profesjonalne, ciche
za 6838 zł - dostawa 48h
www.ceramiq.pl/Kolo_venco

Ekonomiczno - geograficzne podstawy rozwoju cywilizacji europejskiej

Wstęp

Europa jest miejscem narodzin zachodniej cywilizacji. Żaden inny kontynent nie miał tak wielkiego wpływu na historię świata. Od czasów starożytnych Greków, europejskie idee polityczne, odkrycia naukowe, sztuka, filozofia i religia rozprzestrzeniały się do innych części świata. Cywilizacja Stanów Zjednoczonych, Kanady, Ameryki Łacińskiej, Australii i Nowej Zelandii wywodzą się w dużym stopniu od cywilizacji europejskiej. Wiele śladów kultury i cudów narodowych Europy przyciąga gości z wszystkich części świata. Wystawy w muzeach, jak Luwr w Paryżu ekscytują miłośników sztuki. Dzieła architektury wliczając świątynie starożytnego Rzymu i Grecji oraz katedry we Francji, Niemczech i Włoszech. Londyn ma bogatą historię i królewską widowiskowość. Pomiędzy innymi atrakcjami kontynentu są pokryte śniegiem szwajcarskie Alpy, kolorowe pola tulipanów w Holandii i kanały w Wenecji oraz słoneczne plaże Riwiery.

Europa była i jest światowym przywódcą w rozwoju ekonomicznym. Wielkie centra przemysłowe wzrosły w pobliżu bogatych zasobów żelaza i węgla. Duża część kontynentu ma bogatą i wydajną gospodarkę rolną. Przez co Europejczycy mają wysoki standard życia w porównaniu do innych ludzi na świecie. Ludzie Europy reprezentują różnorodność kulturową. Mówili różnymi językami i kultywowali różne tradycje kulturowe przez wieki. Europa zajmuje piątą część największego na świecie lądu. Azja zajmuje jego resztę. Europa rozciąga się od Oceanu Arktycznego na północy do Morza Śródziemnego na południu, oraz od Oceanu Atlantyckiego na zachodzie po góry Ural na wschodzie. Europa jest mniejsza od każdego kontynentu, z wyjątkiem Australii, ale tylko Azja ma większą ilość ludności i jest bardziej zaludniona. państw Europy mierzy od Rosji, największego państwa na świecie do Watykanu, najmniejszego.

Europa była też teatrem wielu wojen, wewnętrznych konfliktów, wielokrotnie musiała bronić swoich chrześcijańskich korzeni. Dzisiaj próbuje się jednoczyć, warto więc spojrzeć na początki dziejów Europy, w jakich warunkach powstała i jak się rozwijała.

poprzednia strona 29 z 77 następna strona

Skocz do strony: nr 28 , nr 29 , nr 30 , nr 31 , nr 32 , nr 33 , nr 34 , nr 35 , nr 36 , nr 37 , nr 38 , nr 39 , nr 40 , nr 41 , nr 42 , nr 43 , nr 44 , nr 45 , nr 46 , nr 47 , nr 48 , nr 49 , nr 50 , nr 51 , nr 52 , nr 53 , nr 54 , nr 55 , nr 56 , nr 57 , nr 58 , nr 59 , nr 60 , nr 61 , nr 62 , nr 63 , nr 64 , nr 65 , nr 66 , nr 67 , nr 68 , nr 69 , nr 70 , nr 71 , nr 72 , nr 73 , nr 74 , nr 75 , nr 76 , nr 77